Pielęgnacja włosów

Jeżeli chcesz mieć piękne, zdrowe włosy nie możesz dbać o nie połowicznie!

Wiele z nas dba o włosy tylko używając dobrej odżywki, a prostujemy je niemiłosiernie, lub nie prostujemy, chronimy przed ciepłem, a farbujemy co tydzień. Jeżeli chcesz mieć piękne, długie włosy, które nie wypadają i tak bardzo chcą rosnąć zastosuj się do naszych kilku wskazówek!

1. Używaj szamponów “naturalnych” tzn. z jak najmniejszą ilością składników. Wiadomo dziś jest to bardzo trudne, ale najlepszym rozwiązaniem mogą być tanie, szampony dla dzieci.

2. Nie nabieraj się na “cudowne” odżywki. Słyszałaś o magicznych właściwościach odżywek, które skleją Ci końcówki lub naprawią Ci niszczone przez lata włosy w tydzień? Każdą z nas kusi by kupić i spróbować, ale…niestety to nie działa. Skup się na odżywkach dopasowanych do Twoich włosów i przede wszystkim nie obciążających ich.

Zdradzimy Ci sekret, że najlepiej jest odżywkę spłukiwaną spłukiwać delikatnie by nie spłukać wszystkiego. Włosy wcale nie będą tłuste. Po prostu spłukuje włosy nie prysznicem, a np. kubkiem zostawiając małą “powłokę” odżywki tak aby pozostały miękkie. Będziesz zaskoczona efektem mniej puszących się włosów. Włosy wydają się grubsze i zdrowsze.

3. Nie zapuszczaj włosów na siłę tzn. trzeba je przycinać. Każdej kiedyś się marzyły lub marzą długie, piękne włosy. Jednak gdy nie będziemy ich podcinać zwyczajnie będą nam się niszczyć końcówki i wypadać włosy. Powinno podcinać się co 3 miesiące by włosy wyglądały najlepiej jednak gdy chcemy zapuścić proponujemy co 5 miesięcy. Nie polecamy cieniowania, ponieważ potem trudno jest potem zapuścić włosy na tą samą długość. Także trudno takie włosy podciąć i mogą się niszczyć szybciej. Spróbuj tych trików i podziel się efektami.