Nasz blog
/
/
Jak skutecznie chronić włosy podczas prostowania
proste lśniące włosy

Jak skutecznie chronić włosy podczas prostowania

Wiele kobiet nie wyobraża sobie stylizacji włosów bez używania prostownicy, jednak wysoka temperatura szkodzi i negatywnie wpływa na kondycję włosów. Nie oznacza to, że trzeba zrezygnować z ich pielęgnacji, ale należy wiedzieć, jak skutecznie chronić włosy przed wysoką temperaturą podczas prostowania.

Jak bezpiecznie prostować włosy?

Zdrowe włosy pięknie się prezentują i dodają uroku, dlatego trzeba podjąć kroki, aby nie zniszczyć ich podczas prostowania. Jak to zrobić?

Odpowiednia pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów to podstawa, jeżeli naraża się je na wysoką temperaturę. Trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie i odbudowanie struktury. Najlepiej  sprawdzą się wysokiej jakości odżywki emolientowe. W celu ochrony włosów można również przyjmować odpowiednie suplementy diety.

Stosowanie wysokiej jakości kosmetyków

Nie da się skutecznie chronić włosów podczas prostowania, nie stosując dobrych kosmetyków, które będą chronić włosy. Polecany produkty to m.in. THERMO LISS SPRAY. Jest to dwufazowy spray do prostowania włosów. Prostuje i wygładza włosy, a także zapewnia długotrwały efekt i połysk włosów. Co najważniejsze chroni włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

Innym polecanym kosmetykiem chroniącym włosy jest SMOOTHING CREAM KREM UŁATWIAJĄCY PROSTOWANIE WŁOSÓW 200ML. Nie tylko chroni przed temperaturą, ale także odżywia i nawilża włosy, zapobiega ich elektryzowaniu się oraz chroni przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, dzięki czemu włosy są pełne blasku przed długi czas.

Rozczesywanie włosów

Przed każdym prostowaniem należy dokładnie rozczesać włosy. Prostownica lepiej sunie po rozczesanych włosach i nie trzeba obawiać się o ciągnięcie, łamanie, czy przygniatanie włosów.

Używanie sprzętu wysokiej jakości

Używany sprzęt powinien być dobrej jakości. Taka prostownica ma więcej funkcji i lepiej prostuje włosy.

Nie prostować wilgotnych i mokrych włosów

Włosy zawsze muszą być suche. Prostowanie wilgotnych lub co jeszcze gorsze mokrych włosów pali je, a samego użytkownika naraża na porażenie prądem.

Odpowiednia temperatura

Prostownice mają regulacje temperatury, którą należy dostosować do rodzaju włosów. Włosy cienkie, wrażliwe i ogólnie słabe trzeba prostować przy pomocy niższej temperatury, natomiast przy grubych, mocnych i odpornych można zastosować wyższą.

Dobra technika prostowania

Proste lśniące włosy wymagają też odpowiedniej techniki prostowania. Warto podzielić je na mniejsze pasma, ponieważ to zapewnia, że kosmyk będzie idealnie prosty już po jednym pociągnięciu prostownicą. Włosy zawsze należy prostować płynnie, bez przestojów.

Błędy popełniane podczas prostowania włosów

Zdrowe włosy to marzenie wielu kobiet. Jednak czasami jest ono niemożliwe do zrealizowania przez popełniane błędy.

  • Prostowanie mocno zniszczonych i przesuszonych włosów.
  • Niedbanie o sprzęt do prostowania.
  • Codzienne prostowanie włosów.
  • Brak stosowania kosmetyków ochronnych.
  • Niedbanie o włosy.
  • Prostowanie włosów najtańszą, niskiej jakości prostownicą.
  • Zbyt wysoka temperatura podczas prostowania.

Proste lśniące włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Wymaga to czasu, ale warto go poświęcić, aby włosy były zdrowe i dobrze wyglądały.

Tag:
Udostępnij

Dodaj komentarz